15.2 C
București
vineri, 9 mai, 2025
IT
MD

-

HomepageAdvRALF 7: Cei mai buni fermieri europeni vin la București, pe 25...

RALF 7: Cei mai buni fermieri europeni vin la București, pe 25 și 26 mai

„Agri Cultura” este tema celei de-a 7-a ediții RALF Romanian Agriculture Leadership Forum. O ediție dedicată celor pentru care agricultura este un stil de viață, nu doar o meserie, și care construiesc, zi de zi, cultura agriculturii în România: prin dedicare, inovație, performanță și povești de succes, cu grijă pentru patrimoniul agricol și tradiție, preocupați de moștenirea pentru generațiile următoare și privind către viitor.

De 7 ani RALF reunește la București marii fermieri români, producători și procesatori, antreprenori cu reușite recente și companii cu soluții pentru producție și procesare, într-un amplu schimb internațional de bune practici la care participă anual invitați din mai multe țări europene. 

Cei mai buni fermieri europeni din ultimul an vor participa pe 25 și 26 mai, la forumul internațional de agricultură RALF 2023.

Calendarul evenimentului: prima zi este dedicată producătorilor agricoli, iar a doua zi procesatorilor, într-un program de 16 ore de conferințe, prezentări, sesiuni de business networking și expoziție. În prima zi va avea loc și „Seara Marilor Fermieri” RALF.

Producătorii și procesatorii beneficiază de un pachet special de participare, care include accesul la toate evenimente din cadrul RALF 2023, din ambele zile, iar biletele pot fi rezervate aici pe site-ul romanianagriculture.ro.

RALF va avea loc la JW Marriott Grand Hotel (5*) din București și este organizat de BORO Communication, singurul organizator de evenimente din România membru al ICCA – Asociația Internațională a Congreselor și Convențiilor.

Agrobiznes.ro este partenerul media al evenimentului.

  • Master Partner al evenimentului, cea mai importantă poziție din cadrul RALF, este Corteva Agriscience.
  • Partener principal utilaje: Maschio Gaspardo
  • Partener principal irigații: Netafim powered by EPRS Romania
  • Partener: Claydon

Puteți urmări pe Facebook, LinkedIn și Instagram @romanianagriculture

Contact: [email protected]

Luminița Crivoi
Luminița Crivoi
Expert în agricultură

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Citește și

Syngenta: Datele revoluționează agricultura, permițând luarea unor decizii mai bune

Syngenta stabilește o colaborare strategică cu Al Dahra, un...

Raiffeisen Bank România, profit net de 418 milioane de lei în primul trimestru

Raiffeisen Bank România a obţinut profit net de 418 milioane de lei în primul trimestru al acestui an, în...

OMV Petrom a înregistrat un profit net de un miliard de lei, în scădere cu 24%

OMV Petrom a încheiat primul trimestru al acestui an cu un profit net de 1,07 miliarde lei, în scădere...

Raport Corteva: cum inovația accelerează o agricultură mai sustenabilă

Cel mai recent raport de progres al Corteva Agriscience privind obiectivele sale de sustenabilitate evidențiază modul în care progresele...
‹ adv ›

Comentarii

Alte articole