19.6 C
București
joi, 18 iunie, 2026
IT
MD

-

‹ adv ›
HomepageȘtiri AgricoleAGROMALIM revine în 2026 cu cea de-a 36-a ediție a celui mai...

AGROMALIM revine în 2026 cu cea de-a 36-a ediție a celui mai important târg agricol din vestul României

În perioada 11–13 septembrie 2026, complexul Expo Arad va găzdui cea de-a 36-a ediție a AGROMALIM – Târgul Internațional de Agricultură, Industrie Alimentară și Ambalaje, unul dintre cele mai relevante evenimente dedicate agribusinessului din România și din regiunea de vest.

Organizatorii pregătesc o nouă ediție care va reuni fermieri, companii din agribusiness, producători de utilaje și tehnologii agricole, instituții, organizații profesionale și specialiști din domeniu.

‹ adv ›

Până în acest moment, și-au anunțat deja prezența mai multe organizații și instituții partenere, inclusiv Universitatea de Științele Vieții „Regele Mihai I” din Timișoara, Asociația Aberdeen Angus România, Asociația Crescătorilor de Vaci Bălțată Românească și Simmental, Academia de Științe Agricole și Silvice „Gheorghe Ionescu-Șișești”, precum și alte entități reprezentative pentru sectorul agricol și zootehnic.

Ediția din 2026 va aduce, ca și în anii precedenți, expoziții de tehnică agricolă, soluții pentru ferme vegetale și zootehnice, tehnologii pentru industria alimentară și ambalaje, dar și oportunități de networking și schimb de experiență pentru profesioniștii din domeniu.

AGROMALIM și-a consolidat în ultimii ani poziția ca platformă regională importantă pentru agricultură, reunind anual companii, fermieri și specialiști interesați de noile tehnologii, investiții și tendințe din sector.

Agrobiznes este partener media al evenimentului.

‹ adv ›

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

🗓️ Calendarul evenimentelor agricole
Powered by Agrobiznes Trimite un eveniment

Citește și

‹ adv ›

Târgul de Miere – de miercuri până duminică, la Muzeul Satului

Târgul de Miere, eveniment dedicat Zilei Internaționale a Albinei, sărbătorită anual pe 20 mai, va avea loc de miercuri...

Prima piață de seară din județul Vaslui va fi inaugurată în comuna Șuletea

Prima piață de seară din județul Vaslui va fi inaugurată, joi, în comuna Șuletea, târgul urmând să adune producători...
‹ adv ›

Comentarii

Alte articole