26.4 C
București
luni, 22 iunie, 2026
IT
MD

-

‹ adv ›
HomepageȘtiri AgricoleGrindeanu a discutat cu transportatorii; discuţiile vor fi reluate săptămâna viitoare

Grindeanu a discutat cu transportatorii; discuţiile vor fi reluate săptămâna viitoare

Ministrul Transporturilor şi Infrastructurii, Sorin Grindeanu, a discutat joi dimineaţa la sediul MTI cu reprezentanţii confederaţiilor şi Asociaţiilor relevante de transportatori, discuţiile urmând a fi reluate miercurea viitoare.

„Împreună cu cei de la COTAR, Asociaţia Patronală a Transportatorilor Europa 2002- APTE 2002 şi APULUM s-a stabilit reluarea discuţiilor pentru miercurea viitoare. Acestea se vor concentra pe identificarea unor soluţii realiste şi aplicabile pentru problemele cu care se confruntă transportatorii”, menţionează reprezentanţii ministerului într-un comunicat.

Transportatorii au declanşat miercuri proteste spontane, fiind nemulţumiţi de evoluţia preţului la RCA.

‹ adv ›

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

🗓️ Calendarul evenimentelor agricole
Powered by Agrobiznes Trimite un eveniment

Citește și

Barbu: Subvenţiile din anul 2028 în sectorul de zootehnie din România vor creşte foarte mult

Subvenţiile acordate sectorului zootehnic vor creşte semnificativ în viitorul...
‹ adv ›

UE acordă României 14,8 milioane de euro pentru fermierii afectați de secetă

Statele membre UE au aprobat luni propunerea Comisiei Europene de a mobiliza peste 56 de milioane euro din rezerva...

Rapița pierde teren în Europa: agricultorii caută alternative

Cultivarea rapiței în Europa generează tot mai multe îngrijorări în rândul fermierilor. Potrivit unui sondaj realizat de publicația germană Agrarheute,...
‹ adv ›

Comentarii

Alte articole